Foukání izolace

TEMPELAN - foukaná ekologická tepelná a akustická celulózová izolace. TEMPELAN je 100% ekologická FOUKANÁ tepelná a zvuková IZOLACE 

Jak TEMPELAN vypadá?

TEMPELAN je heboučká celulózová vata, šedé barvy.
Neobsahuje žádné pichlavé částice, když ho uchopíte do rukou, je to stejné, jako kdybyste v ruce drželi standardní buničitou vatu pro lékařské použití.

Z čeho TEMPELAN je vyroben?

Izolace TEMPELAN je vyrobena z naprosto čistého tříděného recyklovaného papíru a 100% ekologických aditiv poskytujících ochranu před škůdci, ohněm, plísněmi apod.
Foukaná CELULÓZOVÁ izolace na rozdíl od izolace ze skelných vláken: NESEDÁ
NEHOŘÍ (netaví se, takže nedá možnost proniknout ohni do dalších částí stavby)
Velmi DOBŘE "DÝCHÁ" a je NENASÁKAVÁ

Jak se TEMPELAN používá?

Aplikace TEMPELANu se převážně provádí zafoukáním speciálními stroji TAJFUN nebo KRENDL. 

Kam lze TEMPELAN použít? 

 TEMPELAN lze použít na rovné nepochozí plochy i do připravených dutin: půdní prostory - šikmé střechy - obvodové stěny domů - vnitřní příčky - stropní konstrukce... viz naše fotogalerie realizovaných zakázek

Do kterých staveb je TEMPELAN vhodný? 

 TEMPELAN je vhodný do všech typů staveb: do běžných domů, nízkoenergetických, pasivních, novostaveb i rekonstrukcí, do obytných domů, bytových domů, výrobních hal, škol atd..
viz naše reference - fotogalerie aplikace foukané izolace z realizovaných staveb.

TEMPELAN byla úplně první foukaná celulózová izolace, která se začala v roce 1991 v ČR vyrábět. Od té doby byla úspěšně umístěna do tisíců a tisíců staveb. Letos TEMPELAN slaví své 26. výročí na trhu!! :-)


Proč je foukaná izolace TEMPELAN ve stavebnictví tolik oblíbená?

  • Foukaná izolace jako jediná umí dokonale vyplnit veškerý izolovaný prostor BEZ TEPELNÝCH MOSTŮ!
  • Její zafoukání je velmi rychlé.
  • Při dodatečném zateplení stropních a půdních prostorů většiny domů není potřeba před zafoukáním žádných náročných příprav. Zafoukání Vaší střechy nebo půdy proběhne aniž byste museli tyto protory složitě vyklízet.
  • TEMPELAN díky svým aditivům poskytuje ochranu před škůdci!
  • Díky způsobu aplikace (bez rizika vzniku tepelných mostů) a faktu, že TEMPELAN je vyrobec z celulózového vlákna, které má NEPATRNOU tepelnou vodivost, a také díky měrné tepelné kapacitě, má TEMPELAN téměř o 40% lepší tepelně izolační účinky než izolace na bázi minerálních vláken.

Doplňující informace:

Foukaná tepelná celulózová izolace Tempelan je použitelná do všech typů staveb, kde precizně vyplní veškerý izolovaný prostor bez rizika vzniku tepelných mostů. Celulózová izolace se nejčastěji aplikuje pomocí foukacích strojů TAJFUN.

Tepelná celulózová izolace je materiál, který neobsahuje žádné nebezpečné látky a vyznačuje se šetrností k životnímu prostředí. Tepelná celulózová izolace TEMPELAN se doporučuje na rovné nepochozí plochy i do připravených dutin půdních prostor, šikmých střech, obvodových stěn domů, vnitřních příček nebo stropních konstrukcí. Samotná aplikace foukané tepelné izolace je velmi rychlá a nevyžaduje žádné složité přípravy. Kontaktujte nás a my Vám rádi poskytneme veškeré potřebné informace a poradíme s realizací.Doba od objednávky do realizace: do týdne 
Doba realizace foukání izolace ve Vašem domě: 3 až 5 hodin
Rychlá návratnost investice: 3 až 5 let 


RESPEKTUJEME zdravé bydlení = u nás nenajdete formaldehyd, minerální vlákno ani pěnu...

Používáme výhradně ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNOU = EKOLOGICKOU foukanou izolaci.